‘Müslüman öldürme’ oyunu

Son yıllarda İslamiyet ve Müslümanlara yönelik çeşitli yollarla yapılan provokasyon amaçlı eylemlere bir yenisi de internet üzerinden oynanan bilgisayar oyunuyla eklendi.

İngiltere’deki Müslümanların sert tepkisini çeken ‘Müslüman Katliamı’ adlı oyunda ‘İslam ile savaş’ misyonuyla yüklenmiş bir “Amerikan kahramanı”, Ortadoğu’ya paraşütle inerek Arapları öldürmeye başlıyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde Cenab-ı Hakk ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed “hedef” olarak gösteriliyor. Oyunun serbest çalışan Sigvatr takma adlı programcısı ise oyunu ‘eğlenceli’ olarak niteledi.

İngiltere’deki Müslüman gençlerin oluşturduğu Ramazan Vakfı, oyunu kınadı. Vakıf, yaptığı yazılı açıklamada, “Oyun, Ortadoğu’daki Müslümanların öldürülmesini övüyor. Müslümanlara karşı şiddeti körüklediği ve masum Müslümanları öldürmeyi meşru kılmaya çalıştığı için internet sağlayıcısının adım atarak bu hizmeti sayfalarından kaldırmasını istiyoruz. Hükümete mektup yazarak araştırma yapmasını ve sitenin kapatılması için adım atmasını istedik. Bu oyun bir hiciv değil Müslümanları şeytanlaştırma amacı güden bir oyun.” ifadeleri kullanıldı.

Ramazan Vakfı’nın başkanı Muhammed Safik, “Eğer tam tersi bir durum olsaydı ve oyunda İsrailliler ve Amerikalılar öldürülseydi, büyük gürültü kopardı.” diye konuştu. Oyun ilk olarak ocak ayında yayınlandı. Ancak son zamanlarda popülerlik kazandı.

Dış Haberler Servisi

Zaman Gazetesi

————————————————————

“KILLING MUSLIM” GAME

Another provocation activity for Muslims happened these days. We couldn’t forget caricature event yet, we still have sadness and anger but this is maybe worse!

In the “Muslim massacre” game, an American solder with full of anger of Muslims has “İslam and War” mission and he is parachuting into Middle East and starting to kill Arabians. In the future of the game, the mission is becoming killing Allah and Mohammad (p.b.u.h)!

May Allah forgives us! How a game is this, how an anger, how a brave? Who are you people, how can you even try this? It is really hard to say sth at this point. I heard this news and i couldnt stop myself to share this with everyone. We must tell what we r thinking of this.

Really if they would create this game on killing Israilians, then really bad things would happen. They r doing that to Muslims but nothing is happening!!! Is this very easy to do these disgusting activities to anyone or to Islam? Where are the Muslims? We must talk really we must protect our religion! Even you are not Muslim (we respect everybody but we are waiting respecting from everybody too) tell your comment here for peace, for respecting everyone!

Thanks for everybody from now…

————– TRANSLATION FOR FOREIGNERS TO COMMENT THIS POST————-

(I am translating to the people who want to join us and comment, at the end of the page, there are some empty boxes and some words beside them.) Translation of them is here:

(The title) Yorum Yapın: –Comment

İsim (gerekli): –Name (necessary)

Eposta (yayınlanmayacak) (gerekli): – E-mail address (not be published) (necessary)

İnternet Sitesi: –Internet Site

And the last big box is for your comment. To send your comment click to the button which has “Yorumu İlet” type on it.  Yorumu İlet means “Send the Comment“.

Reklamlar