Değişime Uğramış Ve Uğramaya Devam Eden Gençlik

Okumaya, irdelemeye, sorular sorup cevap aramaya hem artık daha açık hem de umursamazcasına kapalı olan günümüz gençliğinin merakını uyandıracak yeni konular bulmaya ve sıkmadan paylaşmaya çalışıyoruz yeniden. Yeniden bıkmadan, usanmadan yollardayız! Bu sefer sevilen bir konudan bahsedeceğiz, altında mühim meseleler yatıyor ama çoğu insanlar göremiyorsa da… Müzik! Seksenli yıllardan itibaren günümüze değin ne denli değişti müzik ve genel anlamda giyim tarzı? Bunları bilmek isteyeceğinizi düşündük ve ufak bir araştırma yaptık.

1980 yıllarında geniş omuzlu vatkalı gömlek ve ceket üzerine (bu gömlek ve ceketler alta doğru daralıyor) büyük tokalı kemer takan genç kızlar, altlarına kot pantolon veya kısa etek giyiyorlar. Saçlarına perma yapan ve uzatan genç kızlarrın takıları da eksik olmuyor. İri iri küpeler takıp, bu kıyafet altına spor çorap ve topuklu ayakkabı giymeyi tercih ediyorlar. =)

Barış Manço, Sezen Aksu ve Kayahan dinleyen gençler yabancı olarak da Madonna, Jhorce Michael, Spandau Baled dinlemeyi de ihmal etmiyorlar.

Gelelim doksanlı yıllara……

Geniş vatkalı gömlekler ve kalın tokalı kemerler yerini ince tokalı kemer ve ince vatkalı gömleğe bırakıyor. Poantiyeli, fırfırlı gömlekler ve etekler oldukça hit! Ayrıca uzun düz saçlar moda. Veeeeeee………….. Sonunda başını yarım da olsa kapatan bir gençlik çıkıyor karşımıza. Ayrıca pardesü ve renkli eşarplar da göze çarpıyor.

Bu yıllarda gençler Beayrn Adams ve Bonjovi dinliyorlar. Yavaş yavaş iyiye giden bir gençlik var karşımızda.

Ama şimdiki durumu iki şekilde ele alacağım. Yani 2000li yılları…..

Değişen çok şey, geçen uzun yıllar olsa da o zamanlarda uzamaya başlayan etek boyları şimdi bir tarafta aynı kalırken diğer tarafta bir karış boyundaki etekler kendini gösteriyor. Pardesü ve başörtülerinin çoğunlukta olmasına rağmen diğer tarafta pardesü yerine kısa ceket kullanan başörtülü kızlar var.

Şimdi iki tarafa ayrılmış bu gençlik 10 yıl sonra ne alemde olacak acaba? Değişim iyiye mi yoksa kötüye mi gidecek? Bilmiyoruz. Cevabını bulmak zor olsada imkansız değil !

Yanlışları düzeltip, doğruları devam ettirmeye VAR MISIN YOK MUSUN?

Eğer varsan kazanan sen olacaksın. Kazanan biz, kazanan gençler, gençliği elinde tutabilen bizler kazanmış olacağız!

Yolumuz açık olsun… Selam ederim…

Reklamlar