Yer Gök İnlesin!

Yer gök inlesin
Bu sesi dinlesin
Hep seninleyiz
TÜRKİYE!!!

 “Haydi zafere!” diyerek dün akşam bütün futbol severler ayaktaydık! Böyle bir maç daha önce yaşanmamıştır diye tahmin ediyorum. Hem dün hem de bir önceki maçta spikerlerin sürekli söylediği “Türklerin nerede, ne zaman, ne yapacağı belli olmaz!” lafzı noter belgesiyle (!) sabitlenmiş oldu!

Müthiş bir maçtı! 90 dakikaya yaklaşırken hücumlarımızı biraz daha sıklaştırmıştık ama olmuyordu, gerçekten iyi bir savunmayla karşı karşıyaydık. Bireysel hatalar da vardı tabi, gerek onlarda gerekse bizde… Öyle veya böyle uzatmalara kaldı bizim maç! Uzatmaların ilk kısmında oyun sertleşmişti ama yine gol çıkmadı. Daha sonra uzatmaların ikinci kısmına geçiş yaptık.

Hırvatistan hücumuyla karşı karşıyaydık. Rüştü topu yakalamak umuduyla kaleden çok fazla uzaklaştı. Bu bariz bir hataydı zaten! Adamlar kaleye çok yakındılar, orada bizim bir sürü adamımız vardı zaten, Rüştü’nün de kaleyi boş bırakması çok riskli bir pozisyondu, ceremesini de çektik tabi! Top kalenin önüne ilerlemeyi başardı, Rüştü her ne kadar son hız kaleye geri koşsa da yetişemedi. Ve 1-0 öne geçti Hırvatistan. Hırvat koçu çok sevindi, resmen hoplayıp zıpladı adam… “Ohh” dedim o zaman “Sevin sevin, ama süre henüz bitmedi!”

Biz yine bir umut hücum yapmaya devam ettik. 120 dakikayı geçiyordu ama biz o esnada hücumdaydık. Spiker “Hakemler saatlerine bakıyorlar.” dedi. Ben ve kardeşim aynı anda “Bakmayın, bakmayın!!” dedik ve halimize güldük.. Tam o esnada Semih bizi şok eden ve havalara uçuran golü attı!

“Semiiiiiiiiihh Semiiiiiiiiiiiihhh GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!! İşte buu, işte Semih, işteee Türkiyeee!!!”

Hırvat koçuna baktım, “Adam bu golle yaşlandı sanki..” dedim resmen. 🙂 Sonra tabi penaltılara geçtik. Sağ olsunlar bizde atamayan olmadı, onlarda da atan sayısı azdı.. 🙂 Bizimkiler penaltı atmaya giderken bekleyen oyuncularımızı gösterdi kameraman. Dua ediyorlardı, “Maşallah!” dedik, “Allah yâr ve yardımcınız olsun!…” ve oldu da!

Almanya yolları göründü…. Dualarımızla, Türkiye’yi buralara kadar getirdik. Neden daha ilerisi olmasın? 🙂

Reklamlarda sık sık gösterilen Türkiye marşını Box butonumuza ekledik! Buradan da indirebilirsiniz.

Göğsümüzde ay ve yıldız
Sen olduk biz, geliyoruz
Göğü titretir bu şarkımız
Yetmiş milyon söylüyoruz
00000000000000000000
Türkiye Türkiye Haydi zafere!
Türkiye Türkiye ooooooooo
Yer gök inlesin, Bu sesi dinlesin!
Hep seninleyiz Türkiye!!!
000000000000 0000000000
Hep seninleyiz Türkiye!!!

 

Reklamlar